ULsee Nedir?

0 oy
12, Ağustos, 12 nedir kategorisinde Cihan (8,340 puan) tarafından soruldu
ULsee Nedir? Ne anlama gelmektedir

1 cevap

12, Ağustos, 12 Cihan (8,340 puan) tarafından cevaplandı

ulseesanal olarak bilinir.

Tüm dünyada ULsee olarak bilinen bu sisteme, Sanal Alışveriş Teknolojisi denilmektedir. Oldukça yaygınlaşmaya başlayan bu sistem, alışveriş tutkunlarını pek sevindirmekte.

Alışverişin tarihinin insanlık tarihi kadar eski oluğunu söylemek kimi antropologlarca mümkün. Şöyle ki; insanoğlu evrim sürecinin sonunda, dünya üzerindeki egemenliğini diğer türler üzerinde sağlamaya başladığında, onlardan yararlanmanın yollarını aramış ve deneme-yanılma süreçlerinin sonunda da bunu başarmış. Özellikle dişilerin, doğa anadan en verimli şekilde faydalanmayı bilmeleri, erkeklerin ise avcılık sanatında kendilerini geliştirmeleri, yüzlerce yıllık bir serüvenin kapılarını açmış. Erkeklere avcı, kadınlara da toplayıcı gözüyle bakıldığında, günümüz dünyasının alışveriş serüveninde kadınların neden bu kadar alışveriş tutkunu olduğu daha rahat anlaşılabilecektir.

Alışverişin toplayıcılıkla başlayan bu yolculuğu, günümüz dünyasında yerini sanal alışveriş noktasına kadar getirmiş bulunmakta. Tabii ki gerçek alışverişe nazaran daha küçük boyutlu gibi görünse de, sanal alışveriş piyasası da hiç azımsanmayacak bir pazara sahip durumda. Gelişmesinin önündeki en önemli engellerden biri ise; insanların görmeden, dokunmadan, denemeden yani hissetmeden bir ürünü almaktan kaçınmalarıdır. İşte bir firma bu sorunu gidermede önemli bir adım atmış durumda.

ULsee isimli firma, insanların sanal alışveriş yaparken almayı düşündüğü ürünlerin bazılarını, sanal ayna aracılığıyla deneme şansı sunmakta. Uygulama üzerinden yapacağınız makyaj, giyim, gözlük, diş beyazlatma gibi ürün alışverişlerinizde, kamera bağlantılı bir cihazınızdan almayı düşündüğünüz ürünü üzerinizde görebiliyorsunuz. Yakın zamanda diğer gelişmelerin de önüne açması beklenen bu teknolojik adım, ciddi bir potansiyele de sahip. Belki de yakın gelecekte parfümleri de koklayarak almamızın, beğeneceğimiz oturma grubunun evimizde tam manasıyla nasıl duracağını görmemizin de bir yolu bulunabilir. Sanal alışverişe gerçeklik kazandırmak anlamında çokça adımın atılacağı şüphesiz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Ağustos, 12 nedir kategorisinde Cihan (8,340 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
12, Ağustos, 12 nedir kategorisinde Cihan (8,340 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
15, Eylül, 15 nedir kategorisinde Uzman (320 puan) tarafından soruldu
Hey sen! Hoş geldin... Soru sorabilir yada sorulara cevap verebilirsin. Her cevapladığın sorular size puan olarak dönmektedir. Bunları iyi değerlendir ileride sürpiz hediyelerle karşılaşabilirsin.

1,304 soru

567 cevap

19 yorum

65 kullanıcı

Temporary Email En uygun imitasyon saat modelleri
...