KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

0 oy
5, Kasım, 2015 Eğitim Haberleri kategorisinde Çıtki TatLımm :) (1,890 puan) tarafından soruldu

1 cevap

5, Kasım, 2015 Çıtki TatLımm :) (1,890 puan) tarafından cevaplandı

Kredi Yurtlar Kurumu, yüksek öğrenim gören öğrencilere yurt, burs ve kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu imkanlardan yararlanabilmek için Kredi Yurtlar Kurumunun belirlediği bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Belirtilen bu şartları yerine getiren öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında barınabilme hakkına sahip olurlar. KYK ayrıca yükseköğrenim gören öğrenciler için burs ve kredi imkanıda sağlamaktadır.

 

KYK sorgulama ile yurt başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2015-2016 yurt başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarasıve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İlgili sorular

Hey sen! Hoş geldin... Soru sorabilir yada sorulara cevap verebilirsin. Her cevapladığın sorular size puan olarak dönmektedir. Bunları iyi değerlendir ileride sürpiz hediyelerle karşılaşabilirsin.

1,304 soru

567 cevap

19 yorum

65 kullanıcı

Temporary Email En uygun imitasyon saat modelleri
...